Szczęśliwi czas liczą!

Dziś jest już piątek, a „przed chwilą” zaczynał się poniedziałek. Weekend minie zaskakująco szybko (jak zwykle). Przyjdzie kolejny poniedziałek i będziemy marudzić, stękać, tupać, żeby był piątek. A gdzie pozostałe dni tygodnia?

Mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą. Nieszczęśliwi, marudzący też go nie liczą i nadal nie są zadowoleni. Stara fraza nie zawsze ma zastosowanie – szczęśliwi czas liczą, liczą bardzo ładnie!

www.amazon.com

Zegar dziełem sztuki? Zachwycający Clock Clock stworzony przez Humanssince1982 (humanssince1982) to 24 zegary analogowe, które symultanicznie wyświetlają czas cyfrowo (A digital clock made of analog clocks – video).

Współczesny „zegar z wahadłem” czy „zegar wahadło? Projekt Londyńczyków Joe Wentwortha i Samuela Wilkinsona. „Pendola” sięga dawnych czasów, kiedy królowały zegary „z kukułką”. Skomplikowane wnętrze (technika, w której się gubię) zamknięte jest w dość prostym „opakowaniu” zegara. Jest to doskonały przykład tzw. Slow Tech, czyli „wolno naprzód”. Jak działa? \”Pendola\” Pedular Clock – video.

„Ojciec” Food Design M.Guixe zaprojektował szereg niezwykłych przedmiotów, m.in. zegar ścienny, który mierzy czas tak, jak tego chcemy – w miejsca godzin (cyfr) możemy narysować/napisać co tylko zechcemy. Na stronie prezentującej zagar M.Guixe, obok instruktażu, znajduje się obrazek z napisem: Design is Emotion – a zegar ten w pełni to oddaje.

(patrz http://www.guixe.com/products/ALESSI/Wall_Clocks.html)

iPhone jest już pojęciem „multi”, nic więc dziwnego, że może stać się nawet zegarem.

Oto kilka innych zegarów znalezionych na www.amazon.com:

Tags: , ,

Comments are closed.